Floristická show – Valašské Meziříčí, Olomouc, Žďár nad Sázavou

Floristická show – Valašské Meziříčí, Olomouc, Žďár nad Sázavou

V roce 2019 k nám zavítal jeden z nejlepších světových floristů, Mike Boerma. Celodenní show zahrnovala aktuální trendy ve floristice (svatební floristiku, vazbu květin a moderní květinové aranžmá).

Mike Boerma patří mezi světovou špičku ve floristice. Je spolumajitelem Holandské školy, Boerma Institut, která se zaměřuje na školení floristů z celého světa. Jeho tvorbu můžete najít v uznávaných časopisech o floristice nebo na výstavách květin po celém světě. Floristický show byla veřejně dostupná, nicméně jsme rádi, že si Mike našel čas na proškolení  našich floristek, které si rozšířily vědomosti a získaly novou inspiraci

Akce probíhala ve dnech

  • 7.6.2019 (Pátek) - Květinářství & Kavárna ve Valašském Meziříčí (vedle HM Tesco)
  • 8.6.2019 (Sobota) - Šantovka Olomouc
  • 9.6.2019 (Neděle) - Kaufland Žďár nad Sázavou.

Floristika

Jedna část programu se zaměřovala na svatební kytice. Mike připomněl klasickou, ale stále nejoblíbenější Biedermeier vazbu. Na druhou stranu ukázal i čím dál oblíbenější přírodní vazbu, která zahrnuje využití přírodních doplňků. V tomhle případě například kůry.

Druhou část programu se Mike věnoval i vypichovaným aranžmá. Mezi nejzajímavější produkty patřila tzv. Holandská zahrada. Tohle aranžmá se používá převážně na dekoraci stolů a často i jako výzdoba svatebních stolů. Využívá se řezaných květin, které jsou zapíchané ve floristické hmotě. Dají se použít různé řezané květiny, ale pravidla jsou jasně daná. Důležité je vybírat podle struktury květu a poté je nechat v aranžmá vyniknout.